Kohast ja kokkadest

Alates maikuust tegutseb Mehed Köögis restoran uue nime The Grill House all. Teid ootavad samad meisterlikud peakokad, sama sõbralik meeskond, samad hubased ruumid, kuid uus, lihtne ja maistev grillmenüü!

Armastus grillimise vastu ja ühine soov viia Sind tõelistele maitseelamuste radadele – Sind tervitab Tallinna südalinnas uksed avanud restoran THE GRILL HOUSE! Uue restorani The Grill House vägesid juhivad köögis peakokad Martin Ludvig ja Robert Piho, kes on enda punti haaranud head sõbrad! Üheskoos täidetakse köök maskuliinsuse, meisterlikkuse ja leidlikkusega. 

Martin & Robert on kokku pannud menüü, millest leiad vaid värskeima tooraine & parima saadavaloleva liha, millest valmivad nende hoolsa pilgu all maitseküllased grillroad! Menüüs on esindatud nii liha-, kala-, kui ka vegeroad, mis valmivad Eesti esimesel Mibrasa söegrillil. Meisterliku grillimise tulemusena jõuavad Sinuni suitsuse ja autentse maitsega toidud.

Restoranis on kaks eraldi saali, mistõttu on ideaalne meie juures pidada koosviibimisi, seminare ning sünnipäevasid. Pealinna ainuke tõeline Grill House ootab Sind siinsamas, Tallinna vanalinna piiril, aadressil Pärnu mnt. 2 – ajaloolise Hinke torni teisel korrusel!

Maja ajalugu

The Grill House restoran asub Tallinna vanalinna piiril, ajaloolises Hinke tornis ja kahes selle juurde kuuluvas hoones, kus aastasadade eest voolas linnamüüri ümbritsev vallikraav.

Aastate jooksul kokku ehitatud hoonete vahele on rajatud läbipääsud, kuid pool maja asub ajaloolises eeslinnas (18. sajandil ehitatud Pärnu maantee 2 maja) ja teine osa kaitsva linnamüüri taga vanalinnas (16. sajandist pärit Müürivahe 32 hoone). Ees- ja vanalinna eraldanud linnamüüri keskel troonib aga üks vanimaid säilinud kaitsetorne Tallinnas 1345-55. aastatel ehitatud uhke Hinke torn, mis on ajalooliste ürikute kohaselt saanud oma nime linnateenri ja tallipoisi Hinke järgi, kelle maja asus torni läheduses.

15.sajandil  ehitati torni kõrgemaks, paigaldati tornikiiver ja uus tuulelipp ning kuna tulirelvade ajastu oli pärale jõudnud, varustati see ka suurtükivalmidusega.

Alates 1832. aastast oli Hinke torn erakätes ja kasutusel peamiselt laoruumina, pääsedes paar korda napilt hävingust. 20. sajandi algul oli hoonetekompleksi peremeheks Eesti Seemnevilja Ühisus, kes soovis seoses modernsema hoone ehitusega torni lammutada ja sai 1937. aastal selleks isegi loa, kuid plaanid jäid millegi pärast teostamata.

Nõukogude ajal tegutses Pärnu maantee hoones aianduskauplus ning tornis paiknesid ladu ja korterid. Pärast Eesti taasiseseisvumist 1991. aastal liikus torn tagasi eravaldusesse. Esimesel korrusel tegutses kasiino, kuid üle jäänud hoone seisis mahajäetuna.

Renoveerides oli peamiseks eermärgiks majade ja torni ajaloolise tausta väärtustamine ja säilinud detailide esiletoomine peale ligi 100 aastat hoolimatut kasutust, mis oli jätnud oma jälje.

Sündmused

12.05 MEHED KÖÖGIS Pressilõuna

Emadepäev Mehed Köögis restoranis!

28.05 Draamateatri Hooajalõpp!

Lastekaitsepäev Mehed Köögis

Jälgi meid ka Instagramis!

Broneerimine

Ootame teie kirju ja kõnesid

Laudade broneerimine ja ürituste korraldamine
info@thegrillhouse.ee
+372 5300 7365